30.06.18 - 11.07.18

Paralia

Grecja


Greckie Wakacje #1

Gwiazdka
HOTEL
Gwiazdka
OKOLICA

 Grecja to ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, niezawodne słońce oraz wakacyjna atmosfera sącząca się wraz z muzyką z licznych tawern i nadmorskich kafejek. Podróż do Grecji to również fascynująca przygoda dla ciała i ducha, to spotkanie z bogatym światem antyku, z którego wywodzi się cała europejska kultura. 

 

Termin Wyjazd indywidualny Studio dla 3 osób Studio dla 2 osób
23.08.18 - 03.09.18 1149 PLN 1149 PLN 1149 PLN
+ dopłata 25 EUR
01.09.18 - 12.09.18 1049 PLN 1049 PLN 1049 PLN
+ dopłata 25 EUR
10.09.18 - 21.09.18 1049 PLN 1049 PLN 1049 PLN
+ dopłata 25 EUR
19.09.18 - 30.09.18 949 PLN 949 PLN 949 PLN
+ dopłata 25 EUR

Region

Paralia - kurort położony w regionie Pierii, w okolicy miejscowości Katerinii, ok. 70 km na południe od Salonik. Przepiękna i bardzo duża plaża to podstawowa zaleta tej miejscowości. Wzdłuż plaży ciągnie się nadmorska promenada z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną – mnóstwo tu restauracji, tawern i klubów. Deptak łączy kurort z sąsiednią miejscowością Olimpic Beach. Dno morskie obniża się tutaj stopniowo i łagodnie, co powoduje, iż doskonale czują się tutaj pływacy o różnym poziomie umiejętności. Miejscowość znana z doskonałego zaplecza rozrywkowego i turystycznego stanowi jednocześnie doskonałą bazę wypadową do zwiedzenia północnej części Grecji. Paralia to propozycja na zróżnicowane wakacje w komfortowych warunkach. Ta nadmorska miejscowość cieszy się uznaniem turystów z całej Europy, którzy doceniają urzekające widoki, szeroki wybór usług gastronomicznych, możliwość dłuższych i krótszych spacerów, zaplecze rozrywkowe oraz przystępne ceny, którymi kuszą liczne sklepy i kramy z pamiątkami.

 

Nocleg i okolica

Aparthotel „Jason” znajduje się na Riwierze Olimpu, w prefekturze Pieria. Odległość od szerokiej i piaszczystej plaży 500 metrów, natomiast odległość od centrum miasta 750 metrów. Lokalizacja Aparthotelu zapewni odpowiedni odpoczynek dla osób szukających spokoju, jak i spragnionych dobrej zabawy. Część pokoi z widokiem na morze bądź na szczyty Olimpu.
 

Lokale

Studia 2 i 3 osobowe - każdy lokal w Jason Hotel obejmuje aneks kuchenny z płytą grzejną, lodówką i czajnikiem elektrycznym. W każdym studio znajduje się także sejf, telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz łazienka z prysznicem. Osoby rezerwujące miejsce na dokwaterowanie zakwaterowane są w studiach dla 3 osób.

 

Wyżywienie

We własnym zakresie. Istnieje możliwość wykupienia pakietu 9 śniadań i 9 obiadokolacji serwowanych w sąsiadującej z obiektem typowej greckiej restauracji w cenie 120 euro. Śniadania serwowane są w formie bufetu, obiadokolacje to 3 daniowe zestawy, z wyborem min 2. 
Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

 

Infrastruktura

Hotel otoczony śródziemnomorskim ogrodem, z zieloną przestrzenią zachęcającą do wypoczynku. Basen otwarty na terenie kompleksu z bezpłatnymi leżakami i parasolkami. Parking przy obiekcie. Bezpłatne WiFi na terenie przestrzeni wspólnych kompleksu.

Atrakcje

ATENY

 

Zapraszamy Was na jednodniową wycieczkę do najważniejszego miasta w Grecji (nocny przejazd do Aten). Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta. Przejedziemy koło świątyni Zeusa Olimpijskiego - jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa. Następnie zwiedzimy Akropol, gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon ze słynnym krużgankiem Kor oraz świątynie Ateny Nike. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które w starożytności były najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu, Aeropag oraz rozłożonym u podnóża Akropolu - Odeonowi Herodosa Attyka i Teatrowi Dionizosa. Następnie spacer przez starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską. Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Zołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje.
Dotrzemy do stadionu Kalimarmaro, czyli Stadionu Olimpijskiego, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej. 
Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków, pod wodzą Leonidasa, z Persami dowodzonymi przez Kserksesa. Powrót na Riwierę Olimpijską w godzinach wieczornych

Cena: 45 EURO

 

OLIMP I MIASTECZKO LITOCHORO

Jednodniowa wyprawa w najwyższe pasmo górskie Grecji, mitycznej siedziby Zeusa i innych bogów. Pierwszym punktem wyprawy jest wjazd krętymi serpentynami na wysokość 944 m n.p.m., skąd rozpościerają się piękne widoki na Olimp i Zatokę Termajską Morza Egejskiego. Złożymy krótką wizytę w Litochoro, malowniczym miasteczku położonym u stóp Olimpu, a potem przejdziemy wąwozem rzeki Enipeas, którym schodzili na ziemię greccy bogowie. Następnie udamy się do starej, malowniczej wioski położonej na wysokości około 600 m. n.p.m. gdzie w cieniu dwustuletnich platanów zobaczymy jak wyglądało życie na Riwierze przed dziesiątkami lat. Na zakończenie odwiedziny w twierdzy zbudowanej przez krzyżowców.

Cena: 25 EURO

WIECZÓR GRECKI

Spotkanie z grecką kulturą, kuchnią, tańcem i muzyką. Przy kolacji złożonej z greckich potraw i orzeźwiającego wina będziemy podziwiali popisy zespołu folklorystycznego, który przedstawi tańce z całego kraju, zarówno z kontynentu jak i wysp. Oczywiście będzie okazja nauczenia się Zorby, legendarnego tańca, ukazującego duszę Greka, symbolu tego kraju, uwielbianego przez turystów z całego świata.

Cena: 25 EURO

WYSPA SKIATHOS

Wczesnym rankiem przejedziemy autokarem w okolice Wolos, do maleńkiego portu, skąd statek wycieczkowy zabierze nas na pełne morze. Popłyniemy wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Ewii - drugiej pod względem wielkości wyspy greckiej. Celem wyprawy jest Skiathos, urocza wyspa, miejsce wakacyjnych podróży wielu turystów, gdzie klimat wyspiarski unosi się niemal wszędzie i przez moment można poczuć bajkową atmosferę. Podczas rejsu załoga zadba o to aby czas upłynął miło i wesoło, na tańcu i zabawie. Dotrzemy do stolicy wyspy - miasta Skiathos, położonego nad malowniczą zatoką i portem. Z punktu widokowego, zobaczymy roztaczający się wspaniały krajobraz na zakątki Skiathos, jak również na pobliskie wyspy. Będzie postój w Zatoce Kukunaries - Zatoce Szyszek - gdzie spędzimy około dwóch godzin na piaszczystej plaży z mieniącym się piaskiem - kontrastującym z soczystą zielenią drzew piniowych. Koukounaries to najpiękniejsza plaża na Skiathos i jedna z najpiękniejszych plaż w Europie.

Cena: 40 EURO

Podróż

Na ten wyjazd wyjeżdżamy z poniższych miast*:
Warszawa** parking pod PKiN KINOTEKA 00:10
Bielsko Biała Stacja benzynowa przy TESCO ul. Warszawska 180 07:30
Cieszyn Przejście graniczne 08:10
Częstochowa Stacja BP / McDonald 04:30
Gdańsk** Dworzec PKP przystanek autokarów 21:00***
Katowice Dworzec PKS 06:00
Kraków** Parking KFC ul. Conrada 83 04:40
Łódź Dworzec PKS Łódź Kaliska przy poczcie 02:30
Piotrków Trybunalski Stacja Statoil na trasie katowickiej 03:30
Poznań** Dworzec PKS 23:00***
Radomsko Stacja Orlen / Stobiecko Szlacheckie 04:00
Wrocław** Wrocław Dworzec PKS POLBUS 03:00

 

* - podane godziny mogą ulec zmianie

** -  przystanki poza trasą głowną autokaru, realizowane przy min. 6 osobach

*** - wyjazd 2 dni przed rozpoczęciem pobytu

 

 

Cena

Cena obejmuje
 • Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, barek, klimatyzacja); cena bez transportu -100 PLN
 • 9 noclegów w wybranym wariancie zakwaterowania
  (studia 2-os. z dopłatą 25 €/os.)
 • Opiekę rezydenta podczas pobytu (codzienne dyżury)
Cena nie obejmuje
 • Ubezpieczenia  60 PLN/os.
 • Opłaty klimatycznej i meldunkowej 15 €/os./pobyt
  – płatne obowiązkowo w autokarze
 • Wyżywienia HB (do wykupienia fakultatywnie w cenie
  120 €/os./pakiet - 9 śniadań i 9 obiadokolacji - płatne lokalnie). Zgłoszenie musi nastąpić mailowo najpóźniej w dniu rezerwacji
 • Możliwość wykupienia klimatyzacji na cały pobyt w wysokości 45 € (tylko w dniu rezerwacji)
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Ubezpieczenie

OWU Kontynenty

KL 20000 € (w tym KR 6000 €), OC 20000 €,
NNW 2000 €, BP 300 €, SS 700 €, RG 4000 €


☑OWU Feel The Flow

Zobacz także