26.07.19 - 04.08.19

Livigno

Włochy


Bike Camp Livigno vol.1

Gwiazdka
HOTEL
Gwiazdka
OKOLICA

W tym sezonie zabieramy Was do kultowego Livigno również latem na BIKE CAMP! 

Chcemy podzielić się z Wami naszą zajawką i zarazić Was miłością do sportu jakim jest MTB, Downhill i Enduro. W tym celu jedziemy do naszego ulubionego Livigno, gdzie czekają na nas dwa genialne Bike Parki na Mottolino oraz Carosello a do tego dziesiątki kilometrów tras Enduro. 

Jeżeli leżenie plackiem na plaży niekoniecznie należy do Twoich ulubionych wakacyjncyh aktywności, kochasz góry i poszukujesz sportów, które dadzą Ci zastrzyk adrenaliny, trafiłeś/aś właśnie w odpowiednie miejsce :)  UWAGA Nie musisz być pro riderem! wyjazd przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie - również dla osób całkowicie początkujących, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym wspaniałym sportem.  

 

2299

Region

Włoskie Livigno to jedna z najbardziej popularnych miejscówek narciarskich zimą oraz rowerowych latem. Miejscowość położona przy granicy ze Szwajcarią ma jeszcze jednej plus – jest obszarem strefy wolnocłowej, co oznacza że kupimy tam alkohol, sprzęt elektroniczny, perfumy czy paliwo taniej o podatek VAT (taniej niż w Polsce!). Ten niewątpliwy atut Livigno nie przyciąga tam jednak tak mocno, jak fantastyczne trasy rowerowe. Livigno leżące w dolinie pomiędzy dwoma grzbietami – Mottolino i Carosello 3000 na których zboczach znajdują się bike parki.

Carosello 3000 oferuje kilka tras zjazdowych w tym nasz ulubiony Roller Coaster oraz H-Dream. Jeśli wydaje Wam się że trasy na otwartym stoku nie urozmaiconym naturalnymi przeszkodami są nudne to… mylicie się. Niezliczona ilość idealnie wyprofilowanych zakrętów, band, stolików, doubli i innych przeszkód jest po prostu bajką! Na dokładkę na stoku prace cały czas trwają i powstają kolejne 4 trasy! Dzięki temu już za chwilę na Carosello będzie można każdy zjazd robić inną trasą, a spotkanie innych rowerzystów na stoku należy naprawdę do rzadkości. Mega zajawką jest TUTTIFRUTTI EPIC MTB tour czyli wyprawa rowerowa odpowiednia dla rowerzystów praktycznie na każdym poziomie. 

Drugim i chyba najbardziej popularnym bike parkiem w Livigno jest Mottolino. Otwarty w 2005 roku podczas Pucharu Świata DH oferuje 13 tras i kosmiczną ilość atrakcji jak jump area do ćwiczenia skoków, north shore’y pokryte wieloma długimi kładkami oraz poduszkę powietrzną dla amatorów miękkiego lądowania. Bardzo szybka kolejka wywozi nas gondolką do góry w niecałe 10 minut na 2400 m!  Jak można opisać bike park Mottolino? To prawdziwy rowerowy raj! Trasy o różnych poziomach trudności dostosowane są do różnych rowerów, od xc, przez enduro, DH po trasy specjalnie dla e-bike’ów! Dodatkowo na szczycie Mottolino zaczyna się trasa Panoramica, niezwykle malownicza i widokowa trasa z widokiem na góry i wspaniałymi (coś nowego…) zjazdami, ale także podjazdami.

 

Nocleg i okolica

Zakwaterowani będziemy w centrum Livigno, w pobliżu sklepów, restauracji i barów. W tym tygodniu proponujemy zakwaterowanie w 4-osobowych apartamentach z dwoma sypialniami (nikt nie śpi w salonie), kuchnią i łazienką.

Atrakcje

SZKOLENIE MTB/ENDURO/DOWNHILL

Podczas naszego BIKE CAMPU, szkolenie rowerowe oferujemy W CENIE WYJAZDU, bez żadnych dopłat!

W cenie wyjazdu otrzymujecie 3 dni szkolenia po 2h dziennie. Zajęcia prowadzaonę będą w bikeparku przez doświadczonych  i wykwalifokowanych riderów i obejmować będą: 

- Opanowanie prawidłowej  postawy i pozycji na rowerze grawitacyjnymn

- Balans, poprawę równowagi i naukę hamowania 

- Naukę pokonywania nierówności i przeszkód terenowych

- Wykorzystywanie terenu do nabierania prędkości (pompka) 

- Naukę właściwego pokonywania zakrętów i zakrętów profilowanych 

- Podstawowe skoki na przygotowanych do tego elementach terenowych

 

Livigno to miejsce z niekończącą się listą propozycji na owocne spędzanie czasu. Po dniu spędzonym w górach nie ważne czy na rowerze czy pieszo czekać będą na nas między innymi: kameralne i klimatyczne miejsca na otwartym terenie do wspólnego spędzania czasu przy grillu (zgodnie z definicją słownikową)  kompleks basenów z aquaparkiem, możliwość widokowych lotów paralotnią, możliwość lotów helikopterem, bary, restauracjie, kluby i puby, których jest tu mnóstwo i które latem funkcjonują jeszcze lepiej niż zimą. Niezapominajmy również o podatkowych walorach Livigno dzięki temu ceny (szczególnie na produkty wyskokowe) są bardzo niskie... w tym tygodniu nastawiamy się jednak na maksymalny progres umiejętności a zakupy pozostawiamy na ostani dzień pobytu ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Podróż

Na ten wyjazd zabieraszamy Was naszymi busami FTF! W cenie przewóz bagażu i roweru. Istnieje również możliwość dojazdu własnego, wtedy od ceny wyjazdu odejmujemy 200 pln.

Oferujemy tez opcje podróży samolotem. Przelot WWA - BGY - WWA. W cenie przelot, transport bagażu, sprzętu oraz transfery. Koszt - 800 pln.

 

Cena

Cena obejmuje
 • Przejazd busami FTF
  (dojazd własny zniżka 200 PLN)
 • Bike Pass na 5 dni Livigno
 • Szkolenie MTB/ Downhill/ Enduro z instruktorem
 • Zakwaterowanie w apartamentach zgodnie z opisem (możliwe opcje zakwaterowania możesz sprawdzić klikając przycisk 'Zarezerwuj')
 • Ramowy program wyjazdu Feel The Flow
 • Ubezpieczenie KL/NNW
 • Opiekę rezydenta/pilota
Cena nie obejmuje
 • Zwrotnej kaucji pobieranej przez rezydencję ok. 50 €/os.
 • Bielizny pościelowej 10 €/os. (obowiązkowo)
 • Zwrotnej kaucji za skipass 5 €/os.
 • Końcowego sprzątania ok. 50 €/apt.
 • Roweru oraz zestawu ochraniaczy (pomagamy w wypożyczeniu)
 • Obowiązkowego ubezpieczenia SKI&SPORT
  w wysokości 70 PLN
 • Taksy klimatycznej 1,25 €/dzień
 • Opcjonalnie ubezpieczenia od rezygnacji
  (możliwość wykupienia tylko w dniu zapisu)
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Ubezpieczenie

OWU Kontynenty
KL 20000 € (w tym KR 6000 €), OC 20000 €,
NNW 2000 €, BP 300 €, SS 700 €, RG 4000 €


☑OWU Feel The Flow