21.07.17 - 01.08.17

Budva

Czarnogóra


Summer Chill Montenegro

Gwiazdka
HOTEL
Gwiazdka
OKOLICA

Czarnogóra - Wild Beauty, piękność która podbija bez kompromisu serce prawie każdego kto ją odwiedzi. Kontrastowy kraj na południu Europy, leżący na wysokości Sycylii to pikantna mieszkanka słońca, temperamentu i przepięknych widoków. 

Organizatorem wyjazdu jest Gandalf Travel.

1109
Zarezerwuj

Region

Zaraszamy do Budva - misto stanowi centrum obleganej przez turystów Riwiery Budvańskiej, która rozciągającej się od zatoki Trašte aż po miasto Petrovac. Miejscowość przyciąga malowniczymi widokami, zabytkową starówką, wspaniałą roślinnością śródziemnomorską oraz licznymi piaszczystymi plażami: Morgen, Trsteno, plaża Słowiańska. Miasto nigdy nie śpi - legendarne Trocadero, Hillclub to najbardziej znane kluby, ale nie brakuje też dziesiątek mniejszych klimatycznych barów rozsianych wsród licznych plaż i zatok. Na pewno należy też odwiedzić Ploce Beach - legendarny beach bar z kompleksem basenów, gdzie imprezy nikną w falach piany a zabawa nigdy się nie kończy!

 

Nocleg i okolica

Trzykondygnacyjny hotel rodzinny położony ok. 350 m od słynnej Slovenskiej Plaży i ok. 20 minut pieszo od Starego Miasta. Ulokowany w dzielnicy willowej Budvy, gwarantuje wygodny i szybki dostęp do infrastruktury kurortu oraz dogodne warunki do wypoczynku. Na parterze obiektu znajduje się duża restauracja. W willi dostępne jest Wi-Fi - płatne dodatkowo. W odległości 150 m są liczne restauracje, kawiarnie, sklepy, markety i infrastruktura turystyczna.

Pokoje 2, 3-osobowe - z łazienkami, każdy z balkonem, lodówką i klimatyzacją wliczoną w cenę. 

Apartamenty 4,5-osobowe - składają się z dwóch niezależnych pokoi oraz przedpokoju z przejściem do wspólnej łazienki. Jeden z pokoi posiada aneks kuchenny z lodówką. Apartamenty są klimatyzowane, posiadają duże balkony. Klimatyzacja wliczona w cenę pobytu! Idealny wariant dla rodzin z dziećmi.

Atrakcje

ALBANIA

Ten tajemniczy kraj, przez dziesięciolecia odcięty od pozostałej części Europy przez komunistyczną dyktaturę, to jedno z najciekawszych etnograficznie miejsc kontynentu. Wyprawę rozpoczniemy od niezapomnianego rejsu kanionem Kukesi, gdzie pośród niebotycznych szczytów przepłyniemy malowniczą trasą na północ. W trakcie trasy będziemy mogli podziwiać Albanię Północną - pełną gór, niedostępną i malowniczą. W godzinach popołudniowych przejedziemy do Szkodry. To efektownie położone miasto leży na skrzyżowaniu szlaków historycznych i handlowych - przeplata wątki dziejów Albanii, Czarnogóry, Turcji i Wenecji. Miasto ma specyficzny orientalny klimat i charakterystyczny, chaotyczny rozkład miejskiej zabudowy. Niewątpliwą atrakcją Szkodry jest galeria Murabi - zgromadzono tam największy na Bałkanach zbiór zdjęć z końca XIX w. , na których możemy odnaleźć zaginiony świat Orientalnej Europy. Odwiedzimy twierdzę Rozafa, z której obejrzymy panoramę równiny rozpościerającej się u ujścia rzeki Bojana. To najlepszy czas aby zobaczyć jeszcze kraj inny niż wszystkie …

Cena: 30/30 EURO

KANIONY CZARNOGÓRY

Wycieczka do kontynentalnej części Czarnogóry – krainy gór, wodospadów, rzek i jezior. Będziemy podróżować malowniczym kanionem rzeki Morača, prowadzącym ku północy kraju, w kierunku Parku Narodowego Durmitor – jednego z 4 parków narodowych Czarnogóry. Następnie przejedziemy do kanionu rzeki Tary nazywanej „Łzą Europy.” Ta nieprawdopodobnie piękna rzeka wyżłabia sobie drogę najgłębszym kanionem Europy. Jego ściany dochodzą miejscami nawet do 1250 m. Na uwagę zasługuje tu czystość wody, która na niemalże całej długości kanionu uznawana jest za pitną. Jej najbardziej malowniczy odcinek położony jest na terenie jednego z najciekawszych parków narodowych Czarnogóry – Durmitoru. Majestatyczne góry porośnięte są tu nieprawdopodobnym lasem - „czarnym borem” wyrastającym z nagich skał. Wspaniałe kontynentalne safari na pewno zapadnie wszystkim uczestnikom głęboko w pamięć.

Cena: 35 EURO

RAFTING CZARNOGÓRA

Impreza dla tych, którzy szukają wrażeń i emocji. Jeśli dotychczas Czarnogóra kojarzyła Wam się wyłącznie z szerokimi, czystymi plażami, hebanową opalenizną i ciepłą wodą w Adriatyku czas najwyższy abyście spróbowali spływu pontonami po najpiękniejszej rzece Czarnogóry – Tarze! Malownicze plenery, możliwość kąpieli w nurtach górskiej rzeki, emocje przy pokonywaniu progów na rzece to coś, co złoży się na tę wspaniałą przygodę, której nigdy nie zapomnicie. Ukoronowaniem wyjazdu będzie oryginalny lokalny poczęstunek – saca podawana w idyllicznych plenerach. Droga dojazdowa prowadzi niezwykłymi kanionami Czarnogóry.

Cena: 60 EURO

REJS STATKIEM - MORSKI PIKNIK + WYSPA SV STEFANA + WYSPA SV NIKOLI

 

Morska wyprawa łącząca w sobie zalety leniwego wypoczynku na malowniczych plażach i podziwiania najpięknięjszych fragmentów wybrzeża czarnogórskiego. Rejs rozpoczeniemy z Budvy, gdzie z perespektywy morza zobaczymy antyczną starówkę Budvy - miasta liczącego ponad 2000 lat. Przerwa na plażach wyspy Sv Nikoli leżacej naprzeciw Starego Miasta - plażowanie i kąpiele. Kolejnym pkt wycieczki będzie Wyspa Sv Stefana - symbol czarnogórskiej turystyki, malownicza wyspa całkowicie zabudowana przez kamienne budowle wzniesione przez ród Rezevici. Znów przerwa na kąpiel i relaks na przepięknych plażach. W trakcie przerwy zjemy rybny obiad - smażone ryby i lokalne wina, w towarzystwie oliwek i lokalnych przekąsek. Wieczorem wrócimy do Budvy.

Cena: 35 EURO

Podróż

Na ten wyjazd ruszamy autokarami z poniższych miast:

Cena

Cena obejmuje
  • przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, barek, klimatyzacja); cena bez transportu -150 PLN
  • 9 noclegów w wybranym wariancie zakwaterowania (pokoje, studia, apartamenty)
  • opiekę rezydenta podczas pobytu (codzienne dyżury)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie obejmuje
  • ubezpieczenia  60 PLN/os. SIGNAL IDUNA (KL 10.000 euro, NNW 7.000 PLN, bagaż 800 PLN)
  • opłaty klimatycznej 10 euro/os./pobyt – płatne obowiązkowo w autokarze
  • wyżywienia HB (do wykupienia fakultatywnie w cenie 100 euro/os przy zgłoszeniu w biurze w Polsce albo 110 euro przy zgłoszeniu u rezydenta na miejscu )

Ubezpieczenie

OWU Summer Chill

Zobacz także